دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
----------------------------------
تلفن های مدیریت آمار و فناوری اطلاعات
مدیریت 5722
سخت افزار و شبکه 5723-5720
وب سایت، شمس 5721
آمارواطلاعات 5714
نرم افزارمدیریت بیمارستانی و سپاس5716
نشریه و آمار هیئت علمی 5715
اتوماسیون اداری 5712
ایمیل ، سامانه ها 5711
پروژه های آموزشی، ، ویدئوکنفرانس 5710
روزآمد و مدیریت کلینیک 5717
پیش شماره جهت تماس با واحدهای مربوطه 8670

اقدامات مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه در راستای حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۱ | 
مدیریت آمار و فناوری اطلاعات  دانشگاه، گزارشی از اقدامات انجام شده در جهت تحقق اهداف دانشگاه نسل سوم ارائه کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر طهرانی  مدیر واحد آمار و فناوری اطلاعات  عنوان کرد: براساس حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم، استراتژی های همه بخش ها در این جهت تعیین شده است و تحقق این امر به یک سری ابزار های تکنولوژیک و فناوری محور نیاز دارد که از مهمترین آنها می توان به فناوری اطلاعات اشاره کرد.
در واقع اگر جریان داده با سرعت و دقت صورت پذیرد ، تولید دانش و به تبع آن تولید ثروت هم افزایش می یابد.
مدیرواحدآمارو فناوری اطلاعات  دانشگاه بیان کرد: برای آنکه فناوری اطلاعات متناسب باشد ، نیاز به یک سری الزامات و تغییرات دارد که از مهمترین  اقدامات در این راستا ،تغییر ساختار و محتوا است.
وی افزود: مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه را به یک سری گروههای تخصصی تقسیم کردیم که شامل گروه زیرساخت، IT سلامت، IT سازمانی،IT آموزشی و IT پژوهشی  می باشد.
دکتر طهرانی گفت: با تجهیزکردن بخش زیرساخت ، در نظر داریم شبکه گسترده فناوری را درسطح دانشگاه ایجاد نماییم که وظیفه آن یکسان سازی سرویس های خدماتی  برای تمامی واحدها و افراد تحت پوشش است .همچنین با این اقدام علاوه بر تغییر درسرعت و کیفیت خدمات ، یک سری سرویس های جدید ( یکسازن سازی نام کاربری و اسم رمز )با هماهنگی شرکت های پشتیبان وبر اساس استانداردامنیت اطلاعات محقق می گردد.
به گفته ایشان ،مدیریت سرویس سازمانی و الکترونیک کردن فرآیندها با کمک خود پرسنل، از جمله اهداف گروه IT سازمانی تعیین شده است.
وی ادامه داد: انجام تمام فرآیندهای مربوط به آموزش ، تعامل با معاونت آموزشی و رفع نیازهای آنها بر عهده گروه IT آموزشی می باشد و گروه ITپژوهش هم به معاونت تحقیقات و فناوری برای استفاده از فناوری اطلاعات در تحقق اهداف کمک می نماید.
دکتر طهرانی با اشاره به معرفی دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان قطبIT سلامت تصریح کرد: یکی از کلیدی ترین گروهها ، گروه ITسلامت است و مهمترین محور آن تامین سلامت شهروندان است که نظر به جمعیت تحت پوشش( روستایی ، شهری و حاشیه نشین)، خدمت رسانی به آنها باید ارتقاء یابد.
مدیر آمار و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: بعضی از پروژه های ملی را در سطح دانشگاههای تیپ یک عملیاتی کردیم که از آن جمله می توان اجرای نظام الکترونیک ارجاع در منطقه شهریار به صورت پایلوت نام برد.
ارسال الکترونیک اسناد و بررسی الکترونیکی آن،ارتقاء سطح سیستم اطلاعاتی بیمارستانی،ایجاد HIS بیمار محورو CRM از دیگر برنامه های مدیریت آمار و فناوری اطلاعات است که در دستور کار قرار دارد.
دکتر طهرانی در پایان گفتگو اظهار کرد: تحقق اهداف مدیریت آمار و فناوری اطلاعات با همراهی پرسنل و حمایت مسئولین امکان پذیر است.CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 328 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر